İmamoğlu: İş birliğimiz İstanbul’a iyi bir hizmet dönemini nasip etsin

İmamoğlu: İş birliğimiz İstanbul’a iyi bir hizmet dönemini nasip etsin

Vakıf Katılım

Ziyaret, Arısoy’un makam odasında gerçekleşti. Arısoy’a, yeni görev döneminde başarılar dileyen İmamoğlu, "Yolu açık olsun. İnşallah Zeytinburnu halkına ve İstanbul'umuza, bu hizmet döneminde, iş birliğiyle, çok güzel işleri hep beraber sağlarız. Sonuçta seçim bitti ve hizmet dönemi başladı Hepimiz, birer kamu kurumunun başında, insanlarımızın, vatandaşlarımızın yetki verdiği kişileriz. İş birliği içerisinde, hiçbir ayrım yapmadan, süreci İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına yönetme gayretimiz, en üst seviyede olacaktır” dedi.

Zeytinburnu’nun İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Bu bağlamda önemi büyük. Arzumuz ve isteğimiz, İstanbul'u dünyanın hak ettiği yerdeki, konumdaki seviyesinden daha yüksek yerlere taşımak. Bu bağlamda ilçeleri ziyaret ediyorum. 39 ilçeyle birlikte, önümüzdeki 5 yılı konuşuyoruz. Ve bu 5 yıl, aslında bir nevi bizim sağlıklı bir stratejik plan oluşturmamıza da altlık oluşturuyor. Çünkü, her ilçenin kendi bakışıyla hafızası var ve her ilçenin talepleri var. Bunları yerinde dinlemek ve ardından da inşallah çok güçlü bir stratejik planı, 39 ilçeyi dinleyen bir Büyükşehir’in hazırlamasının, bence belediyemiz, halkımız çok büyük faydasını görecek.” diye konuştu.

Bütçelerini ve yatırımları öncelikli hizmetler üzerinden yönetme gayretinde olduklarını vurgulayan İmamoğlu, “Mümkün olduğu kadar, ortak akılla karar verme gayreti içerisindeyiz. Bunun çok sağlıklı da bir yerel yönetim disiplini, kurumlar arası geçişi de sağlayacağına eminim. Bu bağlamda, daha önce yaptığımız ziyaretlerle başladığımız ilk buluşmalarımızı, bu dönem biraz daha yukarı seviyeye taşıyarak, daha geniş çerçevelerde, 360 derece meselelere eğilerek yapıyoruz ve sonrasında da arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz. Bu yönüyle, bugünkü buluşmamızın verimli geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Yeni dönemde inşallah iş birliği, uyum ve koordinasyon içinde, ilçemize güzel hizmetler yapmak nasip olur. Ziyaretiniz için size ve değerli heyetinize çok teşekkür ederim. Çok memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Yeni dönem, inşallah yeni bir başlangıç, taze bir başlangıç, iyi bir başlangıçtır. Bizim küçük arzularımız olacak, birtakım taleplerimiz, isteklerimiz olacak. İlçemiz için, Zeytinburnu için ne yapmak gerekiyorsa, yapmaya hazırız” sözleriyle dile getirdi.

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Arısoy, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Zeytinburnu’nun sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

  Hibya Haber Ajansı